Kajak-kenu vízitúra Béda-Karapancsa területén

2024.07.06. 10:00 - 2024.07.07. 16:00
Mohács, Szentháromság utca 13 épület 1

PTE a családokért programsorozat részeként 2 napos kajak-kenu vízitúra kerül megszervezésre a Béda-Karapancsa területén a PTE munkatársai és családtagjaik számára.

Időpont: 2024. július 6-7. (5-én esti érkezés is lehetséges) (péntek-szombat-vasárnap)

Szállás: Mohács, Szentháromság utca 13 épület 1

Jelentkezési határidő: 2024.07.01

Túraajánlat:

Felfedezzük a Béda-Karapancsa lenyűgöző birodalmát!

Ez az erdő közvetlen a Gemenci-erdő és a Kopácsi-rét (Horvátország) között terül el, nagyobb része a mai Szerbia és Horvátország területén terül el, egy része pedig valódi őserdő!! Gemenchez hasonlóan a Duna mentén ártéri erdők, holtágak, lápos területek alkotják rengeteg szarvassal, vaddisznóval és egyedülálló madárvilággal.

Találkozó szombaton reggel Mohácson, rövid ismerkedés és oktatás után vízre szállunk és nekivágunk a rengetegnek! Vasárnap pedig az egyik homokzátonyon fogunk túra közben bográcsozni. A tervezett táv mindkét nap 10-14km között lesz, közepes nehézségű, valószínűsíthető lesz átemelés is.

A túra díja, 1 éjszaka szállással, 2 nap kajak kenu túrával, szombat este cserépedényben sült sokac babbal, vasárnap szigeten kajakozás közben közös bográcsos ebéddel 21.000 Ft, melyből PTE egyetemi dolgozók és közvetlen családtagjaik 10.000Ft támogatást kapnak. Mohács, a vendéglátó Baráth Gábor, aki busó maszk faragó mester, valamint ő készítette a meseerdő szobrát, Máré-vár sárkányát, Püspökszentlászló felé vezető úton az óriást, stb.

Az árban benne van egy esti előadás is, busójárásról, maszkokról, melyek felpróbálhatók.

Baráth Gábor cserépedényben süt Sokac bab-ot, mely híres Mohácskörnyéki étel.

Vasárnap napközben bográcsos közös főzés lehetséges igény szerint homokzátonyon, pihenőidőben(ez vízállás és időjárásfüggő).

Túrára 40 fő jelentkezését tudjuk fogadni.

(1napra, vagy szállás nélküli jelentkezést csak akkor tudunk fogadni, ha a 40 fős limit nem telik be)

Részletek és regisztráció: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctgDuUejQ9K2_x7IdssosvF0GhFRIiNEYsfDRiMOD0MEv9Qw/viewform linken.

Túra szervezői: Dr. Ureczky Dóra és Bódi Gábor

Kapcsolat: udora21@gmail.com; 06 70 418 5650