Karácsonyi gyerekruha/játék börze és „szeretetcsomag” adománygyűjtés

2022.12.12. 09:00 - 2022.12.13. 12:00
PTE Kancellária; Aula /Pécs, Szántó Kovács J. u. 1/b/

Kedves Egyetemi Polgár!

Küszöbön a karácsony, ami idén kicsit más lesz…tudatosabb, pazarlásmentesebb, átgondoltabb. Ehhez szeretnénk hozzájárulni egy rendhagyó program lehetőségével: hozza be hozzánk gyermeke kinőtt ruháit, megunt játékait, és vigyen helyette olyat, amire talán régóta vágyik vagy szüksége van. Kérjük, olyan darabokat hozzon, amelyek nem lyukasak, kopottak vagy töröttek, hogy a csere örömteli legyen mindenkinek.

Abban az esetben is szívesen látjuk, ha nincs beváltható portékája, de szeretne örömet okozni gyermekének/hozzátartozójának.

Ha pedig segíteni szeretne, most arra is lesz alkalma: nálunk leadhatja a ruhákból, játékokból, esetleg édességből összeállított „szeretetcsomagját”. Nincs más teendője, csak egy cipősdobozba betenni a felajánlásra szánt darabokat, és jelölni rajta, hogy milyen nemű és korú gyermeknek szeretné ajándékozni.

Amennyiben lemaradt a korábban az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében megrendezett gardróbcsere rendezvényünkről, most lehetősége van arra is, hogy saját vagy párja kollekciójából elhozza a rég nem használt, de jó állapotú (nem lyukas, nem foltos, nem bolyhos) ruhadarabokat, és válasszon helyette kedvére valót.

A ruhák, játékok, valamint „szeretetcsomag cipősdobozban” leadása:

2022. december 12. /hétfő/ 09:00 – 14:00 óra között.

PTE Kancellária, Szántó Irodaház, Aula (7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b.)

Csere börze és „szeretetcsomag cipősdobozban” adománygyűjtés:

2022. december 13. /kedd/ 09:00 –12:00 óra között

PTE Kancellária, Szántó Irodaház, Aula (7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b.)

A rendezvény zárását követően megmaradt darabokat és az összegyűlt „szeretetcsomag” adományokat a Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete elszállítja és rászorulók részére eljuttatja.

Mindenki számára tegyük közösen szebbé az ünnepeket!

A program a PTE – A Családokért és a PTE Zöld Egyetem Program közös szervezésében valósul meg.