„Bereményi kalapja” filmvetítés és közönségtalálkozó

2022.09.20. 18:00
Kultik Pécs - Uránia Mozi /Pécs, Hungária út 19./

Kedves Munkatársak!

PTE - A Családokért program keretében ajánljuk kollégáink és családtagjaik figyelmébe a KULTIK mozihálózat kezdeményezését, amelynek egyik legfontosabb üzenete, hogy rendszeresen lehetőséget biztosít olyan filmeknek, dokumentumfilmeknek, amelyek művészi értékükkel hozzájárulnak a magyar, az európai és az egyetemes audiovizuális kultúra fejlődéséhez, vagy amelyek oktatási és kulturális szempontból magas művészi színvonalúak.

Elsőként a Bereményi kalapja című portréfilm vetítésére és közönségtalálkozóra invitáljuk Önöket. Friss alkotásról van szó, amelyet a mozirajongó közönség 2022 szeptemberétől láthat.

A kreatív portréfilm a legendás dalszövegíró, filmrendező és szépíró Bereményi Gézát mutatja be interjúk, új Cseh Tamás klipek, filmrészletek és archív felvételek segítségével. A film sok zenével, sok filmrészlettel és sok baráttal - Bagó Bertalan, Cserhalmi György, Cserna-Szabó András, Gödrös Frigyes, Jánossy Lajos, Járai Márk, Ónodi Eszter, Sőth Sándor, CanTogay - rajzolja meg Bereményi Géza portréját. A „Bereményi kalapja” egyik jellegzetessége az a hat videoklip, melyekben az alkotók újonnan forgatott fikciós jeleneteket kevertek össze régi híradófelvételekkel.

A közönségtalálkozón részt vesz: Járai Márk – Halott Pénz frontembere, Papp Gábor Zsigmond - rendező, Tóth Barnabás – filmbeli beszélgetőtársa Bereményi Gézának.

Az est moderátora Beck Zoltán lesz a PTE ZEN szakmai vezetője, dalszerző-előadó, a 30Y együttes frontembere. Az esemény a PTE Zenélő Egyetem együttműködésével jön létre.

A rendezvény PTE dolgozók és családtagjaik részére ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. (A Neptun/EHA kód és az ahhoz tartozó jelszó megadása után elérhető a regisztrációs felület, az oldal jobb felső sarkában található login gombra kattintva.) Kiemelten kérjük, ha részvételi szándékuktól elállnának, úgy regisztrációjukat törölni szíveskedjenek, a visszaigazoló e-mailben található törlés linkre kattintás után! Visszaigazoló levél hiányában pedig a csalad@pte.hu e-mail címen jelezzék lemondásukat. Ezáltal biztosíthatjuk további munkatársak és családtagjaik részére a felszabaduló helyeket!

A regisztrációs felület 2022. szeptember 14. 08:00 órától lesz elérhető.